Udany początek działalności CIONET Polska

CIONET Polska wystartował w europejskiej społeczności CIONET! Dwudziestego listopada 2014 w Warszawie odbyło się spotkanie Advisory Board, rady programowej CIONET Polska, w którym wzięli udział wybitni IT Executives z dużych przedsiębiorstw i instytucji publicznych http://www.cionet.com/about/cionet-poland/advisory-board/. Zaproszenie do rady CIONET Polska przyjął także prof. Piotr Płoszajski ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, który przy tej okazji dał, jak zwykle doskonały, wykład na temat innowacji.
Rolą rady programowej jest wspieranie rozwoju CIONET w Polsce i doradzanie w kwestiach merytorycznych. Rada składa się z członków zarządów firm i wysokich rangą dyrektorów, którzy nie tylko gwarantują najwyższy poziom merytoryczny, ale jednocześnie zgodzili się zaangażować czas i energię na rzecz CIONET. Pierwszym przewodniczącym Advisory Board CIONET Polska został Jaromir Pelczarski, wiceprezes zarządu BNP Paribas, który od początku wspierał rozwój międzynarodowej społeczności wśród polskich menedżerów.
ABPoland
Część składu Advisory Board i zespół CIONET Polska: od lewej: Andrzej Sieradz, Członek Zarządu BGŻ; Bartosz Górczyński, Managing Director CIONET Polska; prof. Piotr Płoszajski, SGH; Ireneusz Piecuch, Członek Zarządu Poczty Polskiej; Wanda Żółcińska, Community Manager CIONET Polska; Jaromir Pelczarski, Wiceprezes Zarządu BNP Paribas; Katarzyna Orlińska, CIO Carrefour; Mariusz Bondarczuk, Wiceprezes BPH; Rafał Zbiróg, CIO PKP PLK; Dariusz Wyrosławski, CIO Bunge Polska; Aleksander Dobersztyn, Philips IT Director; Krzysztof Frydrychowicz, Managing Director CIONET Polska; Włodzimierz Marciński, Lider Cyfryzacji, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Jaromir Pelczarski to przykład menedżera, którego droga do zarządu jednego z największych polskich banków zaczęła się w dziale IT. Jego spojrzenie na IT, w opinii niektórych być może kontrowersyjne, jest w pełni ukształtowane przez doświadczenie biznesowe. W swoim inspirującym wystąpieniu inauguracyjnym Jaromir Pelczarski podkreślił, że na IT w firmie należy patrzeć z perspektywy strategii biznesowej, zapomnieć o tzw. kliencie wewnętrznym. Należy się skoncentrować wyłącznie na prawdziwym kliencie firmy! Tak swoją rolę – według przewodniczącego CIONET Polska – powinno definiować nowoczesne IT. Do tej myśli nawiążemy już 14 stycznia 2015 roku, podczas pierwszego spotkania dla członków CIONET Polska poświęconego tematowi „Digital Leadership”. Już teraz warto zarezerwować sobie czas na to spotkanie.Customer
Przedstawiciele Advisory Board omówili najciekawsze tematy, które będą stanowiły agendę dla CIONET Polska na najbliższy rok. Zagadnienia, którym poświęcimy najwięcej uwagi podczas kolejnych spotkań i konferencji to m.in: zmiana biznesowa, bezpieczeństwo, business agility, virtual teams i coraz popularniejszy trend „machine to machine”. Nie chcemy w tym gronie mówić o technologii jako takiej. Nie chcemy, żeby IT zajmowało się sobą. Program CIONET w Polsce będzie oferować spojrzenie na technologię jako czynnik podnoszący wartość biznesu.
W dniu inauguracji do CIONET przystąpiło ponad 40 menedżerów, co czyni polską społeczność najszybciej rosnącą na tle innych krajów europejskich Krzysztof Frydrychowicz, Jaromir Pelczarski, Bartosz Górczyński
Udana inauguracja CIONET Polska: Krzysztof Frydrychowicz, Jaromir Pelczarski i Bartosz Górczyński

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *