Digital Leadership – w gronie CIONET Polska

Za nami inauguracyjne, bardzo udane spotkanie CIONET Polska. Członkowie naszej społeczności mieli pierwszą okazję do spotkania w ramach tej inicjatywy i do współtworzenia bardzo interesującej konferencji.
Tematem spotkania było Digital Leadership – zagadnienie, które członkowie Advisory Board wskazali jako jedno z najciekawszych do przedyskutowania w tym roku.
Spotkaliśmy się w gronie niemal 50 osób. Nasza formuła zakłada krótkie, energetyzujące prezentacje, wzorowane na konferencjach TED, zwieńczone dyskusjami przy okrągłych stołach z udziałem prelegentów. Chcemy, aby członkowie CIONET Polska mieli okazję nie tylko do swobodnych rozmów z prelegentami ale także aktywnie brali udział w dyskusjach. Bardzo istotna jest również możliwość dzielenia się wiedzą i doświadczeniami w gronie CIO.
Profesor Piotr Płoszajski (SGH), członek Advisory Board CIONET Polska stwierdził, że dla biznesu krytyczna stała się umiejętność stałego śledzenia krawędzi, obserwowania nowości technologicznych. Natomiast firmy mają tendencje do koncentrowania się na „środku obrazka”. Trzeba pamiętać, że największy przeciwnik przyjdzie spoza branży, technologie, które zagrożą pozycji firmy także przyjdą z niespodziewanego kierunku. Radykalne zmiany rynkowe następują w coraz szybszym tempie i są to zakłócenia typu Big Bang.
Kiedyś technologia była fragmentem gospodarki, teraz jest elementem dominującym.
Jaromir Pelczarski (wiceprezes BNP Paribas), przewodniczący Advisory Board CIONET Polska zastanawiał się, kim jest współczesny Digital Leader. Jeśli CIO chce być liderem cyfrowym, powinien skoncentrować wszystkie działania na rzeczywistym kliencie firmy, a nie na potrzebach tzw. klienta wewnętrznego, poszczególnych działów organizacji.
Inne spojrzenie na technologię ma Bartosz Dobrzyński, CMO w Play P4, który mówi m. in. o tym, że trzeba „myśleć designem”, aby tworzyć konkurencyjne produkty. Dobre projektowanie oznacza dzisiaj przede wszystkim projektowanie w świecie cyfrowym. Trzeba pamiętać, że klienci natomiast w naturalny sposób są konserwatywni, są niecierpliwi, chcą kontaktu z żywym człowiekiem.
Ireneusz Piecuch (Poczta Polska), członek Advisory Board CIONET Polska mówił o zmianie, którą technologia niesie w przedsiębiorstwach takich jak Poczta Polska. Wiele produktów tradycyjnych przenosi się do internetu. Dlatego jego firma powołała spółkę Poczta Polska Usługi Cyfrowe, która jest dostosowana do działania w nowej rzeczywistości. Jak stwierdził, nie da się połączyć dwóch światów, dlatego trzeba było stworzyć nowy wehikuł.
Jego wystąpienie dobrze wprowadza nas w temat następnego spotkania CIONET Polska, którym będzie zmiana biznesowa – zapraszamy 11 marca w Warszawie.
EMD_4933 EMD_5141 EMD_4848 Wanda stół EMD_5073 EMD_4884 EMD_5136

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *