Czekasz na wymarzoną ofertę pracy w roli CIO? Uaktywnij się!

Oczywiście, możesz robić super projekty, reorganizować, wdrażać innowacje i we wszystkim ocierać się o mistrzostwo świata, ale pod względem jakości otrzymywanych przez ciebie ofert pracy niewiele z tego wyniknie. Przynajmniej jeśli jedyną osobą świadomą tych sukcesów będzie prezes albo dyrektor finansowy w twojej firmie. Czy oni dadzą ci lepszą pracę niż ta, którą już ci raz dali?
AAEAAQAAAAAAAAPKAAAAJGQwN2M5NGM0LWQyMjgtNDk2My1hNzRmLTE4ODM4Y2RkN2E0OQ
Firmy rekrutacyjne chełpią się swoimi mitycznymi bazami kontaktów, których strzegą jak alchemicy złotonośnych receptur. W praktyce, w procedurze wstępnego wyszukiwania kandydatów nie ma grama magii. Rękami researcherów firmy o specjalizacji Executive Search skanują programy konferencji, śledzą wyniki konkursów branżowych, ślęczą nad wyszukiwarką i incognito przeglądają profile na Linkedin. Jednocześnie szefowie zapracowanych researcherów rozwijają swój network, czyli sieć osób, które uważają za opiniotwórcze, aby skorzystać z ich rady gdy przyjdzie zamówienie od klienta na zakontraktowanie zdolnego, rzutkiego i charyzmatycznego CIO. Jeśli nie udzielasz się w środowisku i nie pokazujesz swoich dokonań to pozostaje ci liczyć albo na szczęście, albo na wspaniałomyślność prezesa i finansowego.
Wyniki badania, które prowadzimy z myślą o najbliższym evencie CIONET Polska pokazują, że zdecydowana większość z uczestników rozumie ten prosty mechanizm rządzący rynkiem pracy. Rynkiem, dodajmy, na którym w opinii samych zainteresowanych, liczba prestiżowych stanowisk „do wzięcia” wcale nie przyrasta w tempie proporcjonalnym do stopnia zwiększania się uzależnienia biznesu od technologii. W tej sytuacji networking, wystąpienia i dobry kontakt z wpływowymi ekspertami Executive Search to najskuteczniejsze techniki zwiększające szanse na otrzymanie dobrej oferty pracy. Jak wynika z wstępnych wyników badania, w którym wzięła już udział blisko setka polskich CIO, jeśli dostajesz mniej niż 2 oferty rocznie to najwyższy czas zmienić taktykę działania i uaktywnić się.
Badanie dostarczyło mnóstwa ciekawych spostrzeżeń na temat rynku pracy dla CIO. Omówimy je szczegółowo już 10 marca podczas spotkania „CIO’s Next Job”. Ponadto poprosimy doświadczonych rekruterów, aby podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Zapraszamy członków społeczności CIONET! Rejestracja

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *