CIO CITY’16 z silną polską reprezentacją

Pożegnanie z Amsterdamem. Od lewej stoją: Bartosz Górczyński (CIONET), Aleksander Dobersztyn (ADB), Dawid Pawłowski (LOT), Janusz Stankiewicz (Credit Agricole) i Krzysztof Frydrychowicz (CIONET).
Pożegnanie z Amsterdamem. Od lewej stoją: Bartosz Górczyński (CIONET), Aleksander Dobersztyn (ADB), Dawid Pawłowski (LOT), Janusz Stankiewicz (Credit Agricole) i Krzysztof Frydrychowicz (CIONET).

Pod koniec czerwca w Amsterdamie odbyła się doroczna międzynarodowa konferencja CIO CITY, organizowana przez CIONET. W imponującej miejskiej sali koncertowej Muziekgebouw aan ‘t IJ zgromadziło się ponad 300 członków CIONET z kilkunastu krajów. Wśród nich 12 osób z Polski (firmy ADB, Citibank, Credit Agricole, Kinetise, KNF, LOT, Rankomat.pl, PMI). Wspólnie spędziliśmy dwa dni pełne inspirujących wystąpień i cennego networkingu na poziomie międzynarodowym.
Za merytorykę naszym kolegom z Belgii i Holandii, którzy organizowali spotkanie należy się najwyższa ocena. W gronie speakerów znaleźli się futurysta Gerd Leonhard, guru biznesu Harley Lovegrove, fińska autorka Linda Liukas, Dries Buyteart, założyciel Drupala. Na scenie wystąpiło kilku CIO z dużych globalnych firm m.in. Ikea, Philips, Ferrovial, Audi, a także Dawid Pawłowski z LOT SA.
W tym roku zabrakło polskich przedstawicieli w finale konkursu European CIO of th Year (przypomnijmy, w finale ubiegłorocznym znalazł się Mirosław Forystek z ING Banku Śląskiego). Zwycięzcami zostało trzech szefów IT z hiszpańskich organizacji – Telefonica, HM Hospitales i rządu Katalonii. W Amsterdamie po raz pierwszy CIONET przyznał nagrodę dla cyfrowego lidera. Otrzymał ją Rob van Gyzel, burmistrz miasta Eindhoven. W części konkursowej mieliśmy jeden polski akcent – Janusz Stankiewicz z Credit Agricole był jurorem oceniającym prace zgłoszone do Research Paper of the Year.
Dołożymy starań, aby za rok nie zabrakło przedstawiciela Polski w gronie finalistów. Prace nad projektem „Polski Amsterdam 2017” właśnie rozpoczynamy! Zarezerwujcie sobie w kalendarzach 26-27 czerwca przyszłego roku.
 
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *