Maciej Buba z AmRest zwycięzcą konkursu 2017 European Chief Information Officer of the Year!

Dziś CIONET International ogłosił zwycięzców nagrody 2017 European Chief Information Officer (CIO) of the Year. Z duma informujemy, że wśród nich jest członek społeczności CIONET Polska, Maciej Buba, e-commerce IT Manager w AmRest Polska.
zwyciezca
 Nagrody przyznawane są w uznaniu sukcesu CIO, którzy zwiększyli konkurencyjność swojej organizacji dzięki wykorzystaniu technologii informatycznych i komunikacyjnych (ICT) aby stworzyć znaczącą wartość biznesową.
Po raz ósmy z rzędu komisja ekspertów CIONET wyłoniła trzech zwycięzców spośród 21 wspaniałych finalistów z 8 krajów europejskich. Sędziowie zdecydowali o 3 wyróżnieniach w następujących kategoriach, związanych z zakresem odpowiedzialności uczestników: sektor publiczny, organizacje IT średniej wielkości (poniżej 150 osób) i duże organizacje (powyżej 150 osób).
scena
Tegoroczne nagrody otrzymali następujący CIO:

  • Sektor publiczny, ex aequo:

Markus Richter, CIO Federalnego Biura ds. Migracji i Uchodźców, Niemcy;
Sarah Flannigan, dawniej CIO National Trust, obecnie CIO w EDF Energy, Wielka Brytania

  • Organizacje średniej wielkości: Maciej Buba, e-commerce IT Manager, AmRest, Polska;
  • Duże organizacje: Ron Van Kemenade, CIO, ING, Holandia

Kryteria oceny stosowane przez jury to m.in. dobre dopasowanie strategii IT do potrzeb biznesowych, sukces w zarządzaniu zespołem ICT i innymi zespołami, zorientowanie na spełnianie wymogów biznesowych i skuteczne zarządzanie priorytetami biznesowymi. Zwycięzcy zostali wyróżnieni na podstawie osiągnięć własnych i swoich zespołów.
finalisci
“To zaskakujące, jak ogromny wpływ na biznes mają wyróżnieni CIO” – powiedział Frederic De Meyer, Dyrektor Programowy w CIONET International. „Niemal wszyscy tegoroczni kandydaci przedstawili koncepcję ścisłej współpracy swoich zespołów ICT z przedstawicielami biznesu, często na bardzo innowacyjnych zasadach”.
Według członka jury, Nilsa Fonstada, Research Scientist w MIT Center for Information System Research, “tegoroczni finaliści pokazują, że w firmach osiągających największe sukcesy, CIO dzielą odpowiedzialność cyfrowego przywództwa z innymi CxO, ściśle współpracując przy budowaniu cyfrowych kompetencji niezbędnych do bycia innowacyjnym i konkurencyjnym”.
Maciej Buba, e-commerce IT Manager, AmRest
Maciej Buba od 10 lat prowadzi projekty wdrożeń i utrzymania w obszarze sprzedaży w branży detalicznej i HoReCa. Obecnie odpowiada za dział e-commerce, architekturę i integrację w KFC, Pizza Hut oraz Starbucks w AmRest. Jest doświadczonym PM (Prince 2, Agile), był zaangażowany w największe projekty łączące technologię z biznesem. W swojej pracy koncentruje się na precyzyjnej identyfikacji potrzeb biznesowych, selekcji, implementacji i integracji rozwiązań, które wpływają na podniesienie wyników firmy.
Do jego najważniejszych osiągnięć należą:

  • stworzenie platformy zwiększającej zaangażowanie klientów, która podniosła wydajność dostaw do domu marek KFC i Pizza Hut w Polsce.
  • przebudowa systemu informacji geograficznej połączonej z systemem punktów sprzedaży.
  • zintegrowanie systemu komunikacji z klientami korzystającymi ze smartfonów do zamawiania przez internet (aplikacja mobilna, powiadomienia SMS o statusie zamówienia).
  • nadzorowanie i wsparcie startu programu lojalnościowego My Starbucks rewards w Polsce i Czechach. Stworzenie platformy cyfrowej (middleware i aplikacje mobilne).
  • Sukces we wprowadzeniu rozwiązań e-commerce dla KFC w Czechach i Pizza Hut na Węgrzech.

Jedna z jego rad dla CIO:
Zmień programy lojalnościowe w rozwiązanie win-win dla klientów i pracowników. Zespół musi zrozumieć sens programu lojalnościowego, żeby móc przekazać jego ideę klientom.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *