Gala Digital Excellence Awards

Za nami Gala Digital Excellence Awards. We wspaniałych wnętrzach Ufficio Primo, wyróżnienia Digital Excellence Awards otrzymali:
– Wojciech Południewski, Digital Business Director, Hempel
– Piotr Słomianny, Tomasz Lipnicki, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Wrocław
– Arek Olchawa, CIO, Itaka
– Tomasz Laskowski, CIO, Zarzą Morskich Portów Szczecin i Świnoujście
– Ministerstwo Cyfryzacji.


Podczas gali mieliśmy także inne okazje do świętowania – 3 lata działalności społeczności CIONET Polska, w której aktywnych jest już 500 osób będących cyfrowymi liderami. Było to także uroczyste wprowadzenie do inicjatywy Digital Excellence.
Gościem specjalnym wydarzenia była Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska. Po dwóch latach może pochwalić się ogromnymi sukcesami – ministerstwo prowadzi ponad 30 projektów o strategicznym znaczeniu, także o uniwersalnym transformacyjnym charakterze dla całej administracji.
Indrajit Banerjee, Director Knowledge Societies, UNESCO, który w tym roku otrzymał międzynarodowe wyróżnienie Digital Leader of the Year 2017 mówił m.in. o problemach ubóstwa i wykluczenia na świecie. Jak CIO mogą pomóc w rozwiązaniu światowych problemów? Warto zastanowić się, w jaki sposób możemy podjąć jedno wyzwanie, przyjrzeć się jednemu niewielkiemu zagadnieniu i znaleźć rozwiązanie.
Podczas spotkania dominującym stał się temat transformacji cyfrowej. Według Piotra Muszyńskiego, wiceprezesa zarządu Orange Polska, istotna jest dobra strategia całej firmy, a nie strategia cyfrowej transformacji. Dobra strategia prowadzi do dobrych rezultatów, ale dobre rezultaty niekoniecznie są wynikiem dobrej strategii.
Magdalena Chudzikiewicz, członek zarządu Grupy Polskapresse, mówiła o cyfrowych liderach, którzy chętnie korzystają z najnowszych technologii, zmieniają modele biznesowe, wkraczają w nowe dla siebie branże. Dzięki temu oferują klientom wartość dodaną. Przypomniała także zasady Steve’a Jobsa, który umiejętnie połączył piękno z technologią:
– sprzedawaj marzenia, a nie produkty
– powiedz tysiącowi rzeczy nie – prostota to szczyt wyrafinowania
– twórz absolutnie niesamowite doznania
Mark Loughran, Dyrektor Generalny Microsoft w Polsce, podkreślał, że transformacja cyfrowa to m.in. poszukiwanie nowych wartości i nowych odpowiedzi na problemy firm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *